YTÜ Girişimcilik Kulübü

YTU Girişimcilik Kulübü

YTÜ Girişimcilik Kulübü

15 Eylül 2019 Genel 0

Merhabalar, Türkiye’nin en inovatif, en azimli ve en sıcak ailesine hoşgeldiniz!

Biz Yıldız Teknik Üniversitesi Girişimcilik Kulübüyüz. Kulübümüz 2015 yılında, girişimci ruhunu benimseyip bu doğrultuda kendini geliştirmek isteyen bir grup üniversiteli genç tarafından kurulmuştur. Bugüne dek aynı ruha sahip ve kendine girişimcilik adına bir şeyler katmak isteyen birçok öğrenciyi çatısı altında toplamıştır.
Misyonumuz, girişken üyelerimizle birlikte gelişmek ve öğrenmek. Aynı zamanda düzenleyeceğimiz konferans, eğitim, tea talk ve daha çok çeşitli etkinlikler ile girişimcilik konusunda bilinçli bir kitle oluşturmak.
Vizyonumuz, girişimcilik ruhunu içinde barındıran üyelerimize ilham vermek ve kariyerini girişimcilik üzerine şekillendirmek isteyen üyelerimizi yetkin girişimciler olarak yetiştirmek.

Kulüp yapı taşımız ise takım çalışması ve yaratıcı fikirlere dayanıyor. Aklımıza gelen parlak fikirleri hep birlikte konuşuyor, üzerlerine beyin fırtınası yapıyoruz. Daha sonra harekete geçmek için iş bölümleri gerçekleştiriyor ve takım halinde ilerliyoruz. Çünkü geleceğe yön veren her şeyin arkasında aslında başarılı bir ekip olduğunu biliyoruz.
Ekibimiz ise adeta bir gökkuşağı gibi. Bizce girişimciliğin yeri, zamanı ve bölüm ayrımı olmaz. Bu yüzden her fakültenin onlarca farklı bölümden yüzlerce üyemiz var.
Peki nedir bu girişimcilik, neden bu kulübün bir parçası olmalıyım diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Girişimcilik, 21. yüzyılda popüler hale gelen bir kavramdır.

Girişimcilerin fırsatları kovalama, hayata geçirme ve yenilik süreçlerinin tümüne verilen isimdir. Yani temelde var olan sorunu fark edip, üzerinden kar elde edebilecek iş modeli kurmaya ekosistemde girişimcilik deniyor.
Kulübümüzün bir parçası olmak size neler mi katacak? En başta girişimciliğin hali hazırda var olan tanımlarının yanına, öğrendiğimiz yeni bilgiler ve edinimlerimizle biz kendimiz kendi tanımlarımızı ekleyeceğiz. Yani her şeyi beraberce yeniden tasarlayacağız. Sonrasında büyük hayaller kurup o işlere küçük ama emin adımlarla ilerlemeye başlayacağız.
Biz, şahsen, bizzat kendimiz şöyleyiz; Hayal kur, Üret, Sev. Hepimiz bu yola başlarken elimizdeki mum alevlerini beraberce büyütmeyi amaçlıyorduk. Yol boyunca aldığımız ilhamlarla ve yardımlarla şimdi o mum alevleri yeni üyelerimizi aydınlatma amacıyla bir kamp ateşi gibi hacimlenmiş boyutta. Hedefimiz ise başta Türkiye’yi ve sonrasında dünyayı değiştirecek fikirleri olan insanlardan olup yeryüzündeki güneş haline gelmek.
Bu ekipte yaptığımız her şeyden dersler çıkarıyoruz ve bunu beraberce yapmanın dünyadaki en güzel şey olduğuna inanıyoruz. Çünkü her şey birlikte güzel! Yani benzer ve farklı tüm yönlerimizle biz bir aileyiz ve ailemize katılmak isteyen herkesi kucaklamaya hazırız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir