Ideathon

YTU Girişimcilik Kulübü

Ideathon

6 Aralık 2019 Genel 0

YTÜ Girişimcilik Kulübü olarak bu sene ilk defa ideathon düzenliyoruz. 14-15 Aralık tarihinde Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları konulu ideathon etkinliğimizde sizleri eğitim, teatalk, atölyeler ve ödüller bekliyor!

14 Aralık günü Kahoot ve networking ile başlayacağımız etkinliğimize sonrasında bizlere Design Thinking metodu ile ice-breaker ve brainstorming atölyesinde Design Thinking uzmanı Levent Kopuz eşlik edecek. Yemek molasından sonra Türkiye’nin önde gelen sosyal girişimcilerinden sürpriz bir konuğu ağırlayacağız. Kendisi bizlerle Türkiye’de sosyal girişimciliği ve geçtiği serüvenleri paylaşacak. Sonrasında Çelik Motor’da Proje Sorumlusu olarak çalışan Çağlayan Çetin ile iş modeli kanvası eğitimine geçilecek ve katılımcılarımız ekipler halinde BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları konulu sosyal girişim fikirleri ortaya çıkaracaklar. Mentörlerimiz de ekipleri bu süreçte destekleyecek ve akıllarına takılan soruları cevaplayacaklar.

15 Aralık gününe pitching eğitimi ile başlayacağız ve sonrasında ekipler, oluşturdukları fikri aldıkları eğitimle şekillendirecek. Öğle yemeği molasından sonra jürilerimiz bizlere katılacak. Hem jürilerin kendilerini tanıtacakları hem de katılımcıların sorularını sorabildiği interaktif mini oturumlar gerçekleşecek. Ekipler, takım çalışması ile ortaya çıkardıkları ve eğitimlerle uygulamalı olarak şekillendirdikleri fikirleri jürilere 5 dakika sunum – 3 dakika soru/cevap olmak üzere toplam 8 dakikada anlatacaklar. Jürilerimizin değerlendirmesi sonucunda ise tüm katılımcılara ve dereceye giren ekiplere ödülleri takdim edilecek.

Eğlenceli ve uygulamalı eğitimler içeren dolu dolu 2 gün geçirmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey aşağıdaki linkten başvurunuzu 10 Aralık tarihine kadar gerçekleştirmek. Etkinliğimiz ücretsizdir. Etkinliğin tamamına katılım zorunludur.

Tarih: 14 Aralık Cumartesi ve 15 Aralık Pazar
Lokasyon: ING İnovasyon Merkezi (Esentepe/Şişli)

Jürilerimiz: Mehmet Akıncılar (Bizero Bike – Kurucu), Baran Gürcan (Girişimciye Dönüş – CMO), Enis Erdem Yurdatapan (ING İnovasyon Merkezi – Kıdemli Analist)

Sponsorlarımız: Bizero, Girişimciye Dönüş, Morhipo, Mycocobowl, Popular Science, Rawberry, Sempeak, The Game for Big Kids, Yemischi

Tanıtım Sponsorlarımız: Anbean, Bilim Şenliği, Girişimci Mühendis, Toptalent, Üniaktivite

Başvuru Linki için:
tinyurl.com/ytugirisimideathon

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları konusunda detaylı bilgi için:
https://www.tr.undp.org/content/turkey/tr/home/sustainable-development-goals.html

Design Thinking hakkında detaylı bilgi için:
https://www.linkedin.com/pulse/design-thinking-nedir-levent-kopuz-1f/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir