Global Girişimcilik Günü’19

YTU Girişimcilik Kulübü

Global Girişimcilik Günü’19

19 Mart 2020 Genel 0

YTÜ Girişimcilik Kulübü olarak düzenlediğimiz Global Girişimcilik Günü’nün bu yıl beşincisini gerçekleştirdik. Global Girişimcilik Günü etkinliğimizin amacı, geleceğin girişimcilerini ve yatırımcılarını karşılaşacakları süreçler hakkında bilgilendirmektir. Sahnemizde ağırladığımız konuklarımız sayesinde katılımcılarımıza girişimcilerin geçtikleri yolları ve yatırımcıların beklentilerini birinci ağızdan dinleme ve öğrenme fırsatı sunuyoruz. Global Girişimcilik Günü, bir girişimin kurucusunu ve yatırımcısını aynı sahnede buluşturarak gerçekleştirilen ilk üniversite etkinliği unvanını da taşımaktadır.

212 kurucu ortaklarından Ali Karabey ve Insider kurucu ortaklarından Mehmet Sinan Toktay

20 farklı üniversite 3 farklı şehirden katılımcılarımız ile gerçekleştirdiğimiz Global Girişimcilik Günü’ne birbirinden değerli yatırımcı ve girişimci konuk oldu.

VR sponsorumuz olan Başakşehir Living Lab Halkla İlişkiler Müdürü Elif Genç ile güne başladık. Kurumsal İnovasyon Paneli’nde Albaraka Garaj Koordinatörü İbrahim Fazıl Çelik bizlerleydi. Üçüncü oturumumuzda 212 kurucu ortaklarından Ali Karabey ve Insider kurucu ortaklarından Mehmet Sinan Toktay’ı dinledik. “Bir girişimle yatırımcı sürekli ilişki halinde olmalı” mesajını sıkça duyduğumuz bu oturumumuz sonrasında Ali Karabey ve Mehmet Sinan Toktay girişimci adaylarımızın kafasında olan sorulara yanıt verdi. Dördüncü oturumumuz ise Revo Capital Partnerlerinden Arın Özkula ve Peoplise’ın CTO’su Doruk Molo’nun konuşmalarıyla gerçekleşti.

Hadi Canlı Bilgi Yarışması Co-Founder’ı Gökhan Örün

Öğle arasının ardından Hadi Canlı Bilgi Yarışması Co-Founder’ı Gökhan Örün bizlerleydi. Etkinliğimize özel kapalı Hadi oynadığımız bu oturumumuz Gökhan Örün’ün kazananlara ödüllerini vermesiyle sona erdi.

Eğlenceli bir o kadar da öğretici olan HADİ bilgi yarışmasının ardından son oturumumuzda ise yatırımcı kimliği ile Sinan Güler ve Meditopia kurucu ortağı Fatih Mustafa Çelebi’yi sahnemizde ağırladık. Yatırım sürecini, girişimlerin geçmiş olduğu yolları, yaptıkları hataları ve çıkardığı dersleri öğrendiğimiz Global Girişimcilik Günü etkinliğimizi son oturumumuz ile gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Yatırımcı kimliği ile Sinan Güler ve Meditopia kurucu ortağı Fatih Mustafa Çelebi

Girişimci ve yatırımcısını aynı sahnede ağırladığımız bu etkinliğimizde startuplara da fuaye alanımızda yer vermeye ihmal etmedik. Geleceğin girişimcileri, yatırımcıları stantları gezerek startuplar hakkında bilgi edindi ve staj imkanlarından yararlandı.

Etkinliğimize sponsor olan tüm firmalara çok teşekkür ederiz.

Fikrini geliştir, dünyayı değiştir mottosu ile çıktığımız bu yolda girişimciliği aşılamak için ekip olarak çalışmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir