Etkinlik Departmanı

Yıldız Teknik Üniversitesi Girişimcilik Kulübü olarak kurulduğumuz günden beri ülkemizde girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak, girişimci bakış açısını kazandırmak ve yetkin girişimciler yetiştirmek amacıyla sene içerisinde çok sayıda etkinlik, eğitim, ideathon-hackathon, Tea-Talk, konferans ve yarışmalar düzenliyoruz. Etkinlik Departmanı olarak ise girişimcilik ekosistemini daha yakından tanımak ve katkı sağlamak amacıyla tüm bu etkinliklerin organizasyonlarında görev alıyoruz. Adından söz ettiren konuşmacıları ağırlıyor, ilham dolu konuşmalar ile fikirlerimizi besleyeceğimiz ve aynı zamanda da eğleneceğimiz çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyoruz.

Kulübümüzün geleneksel etkinliği olan ve bu yıl yedincisini gerçekleştireceğimiz Global Girişimcilik Günü, başarılarıyla adından söz ettiren girişimlerin kurucularını ve ilk kuruldukları günden bugüne onların gelişim sürecine birebir tanıklık eden yatırımcılarını aynı sahnede buluşturuyor. Global Girişimcilik Günü aynı zamanda bu konseptte gerçekleştirilen ilk üniversite etkinliği olma unvanını taşıyor. Geleceğin girişimcileri bu etkinlik sayesinde bir yatırımcının girişimciden neler beklediğini, hangi durumlarda yatırım yaptığını ve dikkat etmeleri gereken konuları; girişimcilerin yaşadığı zorlukları, girişimcilerin yatırım alma sürecini ve sonrasını birinci ağızdan öğrenme fırsatı yakalıyorlar.

Her sene Mart ayında gerçekleşen Technovation etkinliğimizde ise değişen dünyamızdaki teknolojinin güncel trendlerini konu ediniyoruz. Bu konuda yetkin olan kişileri sizlerle buluşturduğumuz Technovation’da her sene farklı bir teknoloji trendini ele alıyoruz. Geçtiğimiz senelerde Blockchain, Oyun Oyunlaştırma ve E-spor , Teknoloji Girişimciliği adı altında Yapay Zeka ve Sağlık Alanındaki Teknoloji Girişimciliği konularını ele aldık.

Festival tadında gerçekleşen ve 3 aylık bir süreci kapsayan girişim ve fikir yarışmamız Startup Mockup ile fikirlerini gerçekleştirebilir veya girişimine destek bulabilirsin. Çeşitli eğitimler ve birebir mentorluk desteği gibi imkanlar sunarak girişimleri ve fikirleri final aşamasına taşıyoruz. Final aşamasında ise belirli dereceye giren fikir ve girişime farklı ödüller sunuyoruz.

İlham dolu konuşmalardan beslenerek potansiyel fikirleri ortaya çıkarmak, girişimcilik ekosistemine katkı sağlamak istiyorsan Etkinlik Departmanına katılarak bu etkinliklerde yer alma şansı yakalayabilir, etkinliklerin organizasyonlarında ve tüm bu süreçte görev alabilirsin!