Start-Up Mock-Up

 

YTÜ Girişimcilik Kulübü tarafından özenle hazırlanan etkinliklerden biri olan Startup Mockup; fikirlerin ve girişimlerin yarıştığı, ilham dolu söyleşilerin olduğu, stantlardan oluşan fuaye alanı ve hem interaktif hem de eğlenceli workshopları ile, 4 aylık bir süreci kapsayan girişimcilik- fikir yarışması ve açık hava festivalidir.

Amacı, erken aşama girişimi veya henüz hayata geçirmediği bir fikri olan girişimcilere ön hızlandırma, ön kuluçka, mentorluk, kamp programı, sanal ofis gibi çeşitli ödüller sunarak girişimleri zirveye taşımak ve bir sonraki adımı atmaları konusunda teşvik etmek, destek olmak ve yön göstermektir.

Girişimcilik ve Fikir kategorisinde ayrı ayrı değerlendirilerek girişimcileri final aşamasına taşıyan ve 4 aylık bir süreci kapsayan Startup Mockup final sahnesinde sunum yapmaya hak kazanan 7 fikir ve 7 girişim, finale kadar olan süreçte çeşitli eğitimler ve mentorluk desteği alıyorlar. Geçtiğimiz yıllarda “İş Modeli

Üretme ve Uygulama” , “Etkili Sunum Teknikleri” , “MVP Nedir ve Nasıl Yapılır?” gibi eğitimler ile Collective Minds kurucusu Deniz Günaydın, Vahaa kurucu ortağı Emre Boyacıoğlu, Melek Yatırımcı Emre Yüzbaşıoğlu, Telos Angels kurucusu Ayşe Topcu ve Hello Tomorrow Turkey kurucusu Timur Topalgökçeli gibi birbirinden değerli isimlerden oluşan mentorlerimiz ile girişimcileri destekliyoruz.

Yarışmamızın son etabında ise değerli deneyimleri ve uzmanlıklarıyla ekiplerimizi değerlendirecek olan jürilerimizin katılımlarıyla fikir ve girişim kategorisi sunumları ardından çeşitli atölyeler ve paneller ile ödül törenini gerçekleştiriyor ve etkinliğimizi sonlandırıyoruz. Her sene belirlenen çeşitli ödüllerimiz arasında ise geçtiğimiz senelerde Mentorluk ve BTM Kamp Programı, Tamer Capital Yatırımcı

Görüşmeleri, KWORKS Ön Hızlandırma Programı, BTM Online Eğitim Modülü gibi ödüller bulunmaktaydı.